Reklama sa zobrazuje len neprihláseným užívateľom.

Často kladené otázky


 
Nakoľko stránka prešla zmenami z pôvodného systému na iný redakčný systém, rozhodli sme sa priblížiť Vám zmeny týkajúce sa  používania prvkov tejto stránky. Táto časť webu nahradila pôvodnú tému Nedostatky vo fóre na pôvodnej verzii webu.  V prípade, že nenájdete všetky pre Vás potrebné informácie, môžete pridať komentár v dolnej časti tejto stránky a bude Vám zodpovedaný.
 
Čo je nové na stránke:
 
help_languages

Stránka je viacjazyčná, teda sa dá prepínať do 2 – och jazykových verzií. Prepínanie sa nachádza v pravej hornej časti stránky. Rovnaká zásada platí aj pri pridávaní nových, alebo úprave článkov a strojov. V prípade, že chcete, aby sa Váš príspevok zobrazoval zobrazoval vo všetkých jazykových verziách, musíte ho nakopírovať do všetkých jazykových verzií… teda ak nechcete vytvárať rôzne preklady pre rôzne jazyky. Príklad môžete vidieť na tejto stránke. Keď zmeníte jazykovú verziu, zmena prebehne len na nadpise stránky, ale text zostane stále v Slovenčine. 🙂

 
 
 Čo môže registrovaný užívateľ:

– môže pridávať nové články ( príspevok musí schváliť redakcia ),

– môže pridávať nové stroje a zaraďovať ich do kategórií ( príspevok musí schváliť redakcia ),

– môže komentovať články, alebo stroje, bez nutnosti vyplňovania mena a emailovej adresy,

– môže pridávať fotky ku komentárom článkov, alebo strojov,

– môže pridávať nové témy do fóra,

– môže pridávať nové príspevky do fóra, alebo na ne odpovedať,

– môže pridávať obrázky do príspevkov, alebo odpovedí vo fóre,

– môže pridávať obrázky ku jednotlivým strojom.

 

Otázka: V editore po vložení obrázku a zarovnaní na stred, sa obrázok v editore zarovná na stred, ale pri zobrazení stránky nie je zarovnaný na stred.

Odpoveď: V takomto prípade je potrebné pred obrázkom a za obrázkom vložiť prázdny riadok (stlačiť Enter pred obrázkom a stlačiť Enter po obrázku). Následne je potrebné celý blok, tzn. vložený prázdny riadok pred obrázkom, samotný obrázok a riadok za obrázkom označiť. Po označení celý vybratý blok zarovnáme na stred. Zmeny nasledovne uložíme.

 

Otázka: Nedajú sa mi vkladať komentáre.

Odpoveď: Je potrebné vyplniť overenie tzv. CAPTCHA, ktoré overí, či užívateľom je človek, alebo robot.

rechaptcha


Komentáre


  1. Tomáš Urban píše:

    Dobrý den,

    chtěl bych se Vás optat a poprosit je-li možné použít informace z těchto internetových stránek pro muzejní expozici uvnitř M144, kterou máme v péči v Turnovském depu. Rádi bychom stvořili uvnitř stroje malou nástěnku o tom co jsou vozy MVTV zač, k čemu slouží a jak se historicky vyvíjeli. Případně pokud máte dobové fotografie ve větší rozlišení a byli byste ochotni je poskytnout. Samozřejmostí je plné uvedení zdroje případně i jmen a autorů dle vašich požadavků.

    Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Tomáš Urban

Pridaj komentár