Zavedení výhybek na betonových pražcích znamenalo podstatný nárůst hmotnosti kolejového roštu, což při jejich úpravě vedlo k nárůstu namáhání jak výhybkových podbíječek typu 08-275, tak i konstrukce výhybek a k překračování dovoleného namáhání upevňovadel ve výhybkách. Proto výrobce strojů přikročil k úpravě podbíječky a jejímu doplnění o zařízení pro synchronní zdvih odbočné větve výhybky v oblasti dlouhých výhybkových
Zavedení výhybek na betonových pražcích znamenalo podstatný nárůst hmotnosti kolejového roštu, což při jejich úpravě vedlo k nárůstu namáhání jak výhybkových podbíječek typu 08-275, tak i konstrukce výhybek a k překračování dovoleného namáhání upevňovadel ve výhybkách. Proto výrobce strojů přikročil k úpravě podbíječky a jejímu doplnění o zařízení pro synchronní zdvih odbočné větve výhybky v oblasti dlouhých výhybkových pražců; tak vznikl typ Unimat 08-275 3S. Nutno dodat, že absence současného podbití odbočné větve výhybky podbíječkou vedla záhy ke konstrukci strojů s uspořádáním 4S. Starší stroj 08-275 3S z roku 1989 zakoupila v roce 2012 v Německu firma Viamont DSP. Prodloužený rám podbíječky spočívá na dvounápravových podvozcích a je vzadu kloubově spojen s jednoosým návěsem, na nějž jsou zavěšeny měřicí vozíky záznamového zařízení. Zvětšená vzdálenost otočných čepů podvozků přispívá k příznivějšímu namáhání jak konstrukce výhybky, tak i stroje. Přední podvozek je hnací, při práci lze jako hnací využít i přední dvojkolí zadního podvozku. Za přední kabinou s místem obsluhy řídicího počítače a jízdním stanovištěm je umístěn hnací motor Deutz BF12L513C o výkonu 348 kW. Původní řídicí počítač byl provozovatelem zaměněn za tuzemský ASPATIC, který současně slouží jako záznamové zařízení. Za pracovní kabinou, do níž je přístup z přední části stroje, jsou uspořádány pracovní agregáty obdobné konstrukce jako u strojů 08-275, přičemž rám podbíjecích agregátů s 16 výklopnými podbíjecími pěchy lze natáčet do polohy odpovídající vějířovitému uspořádání pražců ve výhybce. Obsluha stroj řídí z pracovní kabiny i při podbíjení koleje. Uprostřed mezi podvozky se nachází zařízení pro synchronní zdvih kolejnicového pásu odbočné větve výhybky. Toto zařízení tvoří na každé straně podbíječky kleštiny, zavěšené na laně zdvihacího zařízení a vedené vůči rámu stroje teleskopickými rameny. Při práci ve výhybce se výložník zdvihacího zařízení, situovaný při přepravě na střeše v podélné ose stroje, příčně otočí a teleskopicky vysune nad odbočnou větev, jejíž synchronní zved zajišťují pomocí hydraulického válce kleštiny zaklesnuté pod hlavou kolejnice v oblasti dlouhých pražců do vzdálenosti až 3,20 m od podélné osy stroje silou přibližně 60 kN. V zadní kabině se nachází pouze řídicí stanoviště pro jízdu. Všechny kabiny byly u provozovatele doplněny klimatizací. Podbíječka je vybavena zhutňovači za hlavami pražců, zavěšenými na zadním podvozku.
Celková délka stroje je 27,94 m, vzdálenost otočných čepů podvozků 14 m, hmotnost cca 72 t a maximální rychlost 80 km/h. Pracovní výkon v koleji je do 750 m/h a úprava jednoduché výhybky vyžaduje asi 30 minut.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.