Jediná traťová ASP tohoto typu pro podbíjení jednotlivých pražců na všech tvarech železničního svršku byla dovezena v roce 1968 a zařazena do provozu pod ev.č. A-04 u TSS Hradec Králové. Dvounápravové vozidlo bylo doplněno o třetí nápravu, vysunutou pomocí vodorovného táhla s hydraulickým válcem a robustní trubkové konstrukce tvaru „V“ před stroj (cca 10 m před přední nápravu). Toto konstrukční uspořádání
Jediná traťová ASP tohoto typu pro podbíjení jednotlivých pražců na všech tvarech železničního svršku byla dovezena v roce 1968 a zařazena do provozu pod ev.č. A-04 u TSS Hradec Králové. Dvounápravové vozidlo bylo doplněno o třetí nápravu, vysunutou pomocí vodorovného táhla s hydraulickým válcem a robustní trubkové konstrukce tvaru „V“ před stroj (cca 10 m před přední nápravu). Toto konstrukční uspořádání umožňovalo přenést část svislých sil od zdvihacího zařízení na vysunutou třetí nápravu. Zdrojem energie byl vzduchem chlazený šestiválcový motor Deutz F6L413 s uspořádáním válců do „V“ a výkonem 111 kW. Podbíjecí agregáty, využívající princip synchronního podbíjení s mechanickým svíráním podbíjecích ramen, byly umístěny před přední nápravou. Cyklus podbíjení mohl být řízen automaticky, při němž se nastavovala charakteristika podbíjení, nebo poloautomaticky, kdy byl pojezd řízen ručně. Nivelační systém ASP firmy Matisa byl založen na přesném snímání dvou úseků nivelační základny mechanickými konstrukcemi a jejich vzájemném výškovém vyrovnání do přímky. Při úpravě koleje metodou zmenšování chyb se využívala relativní rovina délky 15 m mezi předním měřicím vozíkem a strojem, čímž se chyba polohy koleje zmenšila na ¼ původní hodnoty (pouze při snímání střední hodnoty předsunuté nápravy). Při zvolení řídicího pasu, v obloucích nepřevýšeného, byla přesnost úpravy vyšší. Při práci metodou přesné nivelace se ve vzdálenosti 100 – 200 m před ASP umístil nivelační přístroj, jehož záměra tvořila absolutní porovnávací rovinu. Při zdvihu koleje zdvíhacími válci se současně zkracovalo vodorovné táhlo pomocí podpůrných válců, čímž docházelo k zdvihu koleje. Hodnota převýšení koleje se nastavovala na panelu, umístěném v místě zvedacího zařízení stroje. Směrovací systém ASP využíval metodu srovnávání úhlů, vlastní směrovou úpravu koleje zabezpečovaly směrovací kladky s oboustrannými okolky, dvě na každém kolejnicovém pásu, odvalující se po hlavách kolejnic. Zdvih koleje zajišťovaly kladky, pohybující se pod hlavou kolejnic z vnitřní strany koleje; pro zajištění jejich řádné funkce jsou při zdvihu a podbíjení přitlačovány pod hlavu kolejnice hydraulickým válcem a při pojezdu jsou uvolněny. Tato ASP byla první podbíječkou u ČSD, která využívala optické navádění při výškové úpravě a v přímých úsecích také směrové úpravě koleje. Přední náprava stroje byla hnací při přepravě i při pracovním pojezdu, jízdní stanoviště bylo stejně jako místo obsluhy stroje při práci v kabině ASP. Na stroj byl doplněn zhutňovač štěrku za hlavami pražců, ale neosvědčil se a brzy byl demontován. Stroj nebyl konstruován pro tažení zátěže. Byl vybaven brzdou přímočinnou a ruční.
Délka v přepravní poloze byla cca 16,5 m, v pracovní cca 23 m, rozvor 3,2 m, hmotnost 23,8 t, maximální rychlost 80 km/h a pracovní výkon až 550 m/h.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.