Kolejová sněhová fréza KSF 63 byla dvounápravové vozidlo s vlastním pohonem pojezdu, který zabezpečoval naftový motor s mechanickým přenosem výkonu na obě nápravy. Vozidlo bylo koncipováno jako samostatný motorový vozík, ke kterému byla jako nástavba připevněna samotná sněhová fréza. V přední časti se nacházela sněhová fréza s řezacími noži, vrhači sněhu a nahrnovacími radlicemi. Před první nápravou byly rovněž sklopné
Kolejová sněhová fréza KSF 63 byla dvounápravové vozidlo s vlastním pohonem pojezdu, který zabezpečoval naftový motor s mechanickým přenosem výkonu na obě nápravy. Vozidlo bylo koncipováno jako samostatný motorový vozík, ke kterému byla jako nástavba připevněna samotná sněhová fréza. V přední časti se nacházela sněhová fréza s řezacími noži, vrhači sněhu a nahrnovacími radlicemi. Před první nápravou byly rovněž sklopné kartáče čistící hlavy kolejnic od zbytků sněhu. V zadní časti stroje se nacházela kabina obsluhy, která měla dřevěnou kostru a vnější strany obložené dřevem, vnitřní umakartem. Nápravy byly převzaty z automobilu Praga V3S, přičemž místo pneumatik byla použita celistvá kola z ocelolitiny a diferenciály obou náprav byly trvale uzavřeny. Mezi nápravami bylo umístěno hydraulické zařízení, které umožňovalo zvednout rám vozidla o 10 cm a to buď nad oběma nápravami, nebo nad každou zvlášť. To sloužilo k zapuštění fréz do výšky 30 mm nad temenem kolejnice nebo k připevnění přídavných zařízení bez použití jeřábu. Rám tvořily dva podélníky, dva příčníky a čelníky. Mezi příčníky byl umístěn nosník s otočnou nohou, umožňující otočení stroje o 180°. Hnací agregát frézy byl rovněž převzat z automobilu Praga V3S. Největší šířka odstraňované vrstvy sněhu byla 3,36 m a výška 0,5 m nad temenem kolejnice. Maximální hodinový výkon frézy činil 420 tun. V roce 1963 byly vyrobeny tři kusy tohoto typu, které se ale v praxi neosvědčily. Důvodem byly zejména použité nápravy, jež se ukázaly pro provoz na železnici nevhodné a nízký výkon spalovacího motoru, který nedokázal dostatečně pohánět vlastní sněhovou frézu. Stroje byly označovány také KSF 90 podle výkonu spalovacího motoru T 912, který činil 90 k. Uvažovalo se o doplnění hydraulické ruky a pluhu na úpravu štěrkového lože do profilu. K těmto úpravám nedošlo, ale na základě získaných zkušenosti byl vyvinut motorový univerzální vozík MUV 69 a z něj odvozené stroje včetně KSF 70.
Stroj měl hmotnost 6,5 t, délku 5,78 m, maximální trvalou přepravní rychlost 35 km/h a maximální rychlost 80 km/h. Při práci se mohl pohybovat rychlostí 0,45 – 3,5 km/h.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.