Zřízení měřicího vozu pro radiové sítě iniciovali pracovníci VÚD v 50. letech. Podle jejich návrhu byl v součinnosti s PKVP železničních dílen v roce 1953 přestavěn prototyp motorového vozu M 273.001 na měřicí vůz 933 s názvem „Měřicí vůz PKVP“. V rámci přestavby v dílnách Nymburk došlo k demontáži hnacího motoru včetně přenosu, úpravě brzdového zařízení a vozidlo bylo usazeno na podvozky typu
Zřízení měřicího vozu pro radiové sítě iniciovali pracovníci VÚD v 50. letech. Podle jejich návrhu byl v součinnosti s PKVP železničních dílen v roce 1953 přestavěn prototyp motorového vozu M 273.001 na měřicí vůz 933 s názvem „Měřicí vůz PKVP“. V rámci přestavby v dílnách Nymburk došlo k demontáži hnacího motoru včetně přenosu, úpravě brzdového zařízení a vozidlo bylo usazeno na podvozky typu „Görlitz – lehký“. Vůz byl využíván hlavně při měřeních souvisejících s radiofikací při elektrizaci tratí, prováděných ještě s elektronkovým zařízením. V roce 1967 se tímto měřicím vozem změřilo rozložení a síla elektromagnetického pole a lokalizovalo rozmístění vysílacích antén pro první stuhovou radiovou síť Tesla Selex s duplexním provozem na trati Plzeň – Cheb. Vůz provozovalo PKVP, odkud byl předán VÚŽ a později, od roku 1975, sloužil jako dílna pro opravy rádiové techniky Sdělovací a zabezpečovací distance Plzeň. Sešrotován byl až v roce 2009 v Kralupech nad Vltavou.
Hmotnost měřicího vozu cca 34 t, délka 19,98 m, vzdálenost otočných čepů podvozků 13,33 m, maximální rychlost 100 km/h.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.