Portálové jeřáby typu Neddermeyer, byť neměly charakter speciálního vozidla, byly prvním zařízením určeným pro kladení a snášení kolejových polí. V Československu se začaly používat již před druhou světovou válkou, a to u soukromých stavebních firem a později i u železničního vojska. Sloužily jako vzor pro pozdější konstrukci Ing. Vošahlíka, která je postupně nahradila. Jejich konstrukce
Portálové jeřáby typu Neddermeyer, byť neměly charakter speciálního vozidla, byly prvním zařízením určeným pro kladení a snášení kolejových polí. V Československu se začaly používat již před druhou světovou válkou, a to u soukromých stavebních firem a později i u železničního vojska. Sloužily jako vzor pro pozdější konstrukci Ing. Vošahlíka, která je postupně nahradila. Jejich konstrukce byla snýtována z ocelových profilů a plechů. Jeřáby využívaly kolejnicovou drážku s rozchodem 3,30 m, po níž každý jeřáb s manuální obsluhou pojížděl pomocí čtyř kol s oboustrannými okolky. Rovněž obsluha zvedacího kladkostroje,poháněného nekončitým řetězem, byla ruční. Poloha kolejového pole ve zdvižené poloze byla za přepravy zajištěna samosvornou talířovou brzdou. Při jeho spouštění bylo nutno dbát zvýšené opatrnosti, protože při prudších pohybech mohlo dojít ke spadnutí nekončitého řetězu z poháněcího kola a k nekontrolovatelnému pádu kolejového pole. Mezi jednotlivými výkony bylo třeba jeřáby z tratě ručně přesunut na vhodné upravené místo mimo průjezdný průřez koleje. Pro přepravu kolejových polí se používaly speciální Neddermeyerovy podvozky. Nosnost jednoho jeřábu byla 3 t a jejich počet v konkrétní sestavě byl závislý na délce a hmotnosti kolejového pole.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.