Mobilním strojem určeným k elektrokontaktnímu svařování kolejnic byla svařovací souprava PRSM 1, dovážená od roku 1968 ze Sovětského svazu. Sestávala ze dvou trvale spojených vozidel bez vlastního pohonu pojezdu a vyžadovala součinnost s hnacím vozidlem. Na prvním, čtyřnápravovém voze se v jeho přední části nacházela nosná konstrukce svařovacích hlavic, tvořená výkyvnými rámy s dvěma paralelními výložníky. Dvě hlavice typu
Mobilním strojem určeným k elektrokontaktnímu svařování kolejnic byla svařovací souprava PRSM 1, dovážená od roku 1968 ze Sovětského svazu. Sestávala ze dvou trvale spojených vozidel bez vlastního pohonu pojezdu a vyžadovala součinnost s hnacím vozidlem. Na prvním, čtyřnápravovém voze se v jeho přední části nacházela nosná konstrukce svařovacích hlavic, tvořená výkyvnými rámy s dvěma paralelními výložníky. Dvě hlavice typu K 225 L, vyráběné závodem v Kachovce, každá o hmotnosti 1,95 t, byly uloženy na plošině vozu. Manipulaci s hlavicemi zajišťovaly dva elektrické kladkostroje, pohybující se po výložnících, jejichž rám spočíval na čtyřech kloubově uložených vzpěrách; toto uspořádání umožňovalo manipulaci se svařovacími hlavicemi v šířce kolejového pole. Kladkostroje i pohyby nosné konstrukce se ovládaly dálkově pomocí panelu, svařovací hlavice měly vlastní ovládací panely. Ve druhé, zakryté části vozu, byly umístěny dvě řídicí skříně, skříně hydraulického systému, sklad náhradních dílů a pracovní stůl pro běžné opravárenské práce. Na stroji byly lanové vrátky pro přitažení svařovaných kolejnic. Druhý vůz byl dvounápravový, krytý a byla na něm umístěna elektrocentrála s naftovým motorem D 12, synchronním trojfázovým generátorem s automatickou regulací napětí a s budičem. Svařovací hlavice neumožňovaly svařovat kolejnice tvaru R 65. Svařování probíhalo metodou nepřerušovaného odtavování plynulým přibližováním kolejnice upnuté v pohyblivé polovinaě hlavice proti druhé kolejnici, jež byla upnuta v nepohyblivé polovině. Proces probíhal automaticky, velikost napětí a intenzita svařovacího proudu byly programově řízené. Celkem bylo dovezeno nejméně pět strojů, na nichž byla v MTH Košice před zařazením do provozu upravována podle platných norem zejména elektrická instalace. S dovozem modernějších svařoven PRSM 3 byly soupravy PRSM 1 postupně vyřazovány z provozu, poslední dosloužily až na začátku 80. let.
Hmotnost prvního vozu byla 52 t, maximální rychlost při zařazení ve vlaku 50 km/h a při sunutí 30 km/h. Pracovní výkon byl 5 svarů/hod.
Súvisiace
Obrázky
Komentáre
Pridaj komentár
Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné
Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.