Matisa B 66 UC opäť v Česku

Článok publikovaný 29.11.2015 o 21:24
Autor:  Peter Bado
Článok má 1 komentár Môžete zanechať komentár.

Po nasadení na trati Tanvald – Harrachov sa na trate SŽDC vrátila výhybková podbíjačka s kontinuálnym pohybom pri práci MATISA B 66 UC nemeckej firmy STRABAG Rail.  Nasadená bola 29. novembra pri prepracovaní prvej koľaje v úseku Ejpovice – Rokycany. 

Univerzálna ASP je určená pre podbíjanie jednotlivých podvalov v koľaji i výhybiek. Pri práci sa pohybuje plynulo, cyklický pohyb vykonáva iba satelit. Rám stroja je uložený na dvoch dvojnápravových podvozkoch, na dvojnápravovom podvozku je uložený i satelit. V prednej časti sa nachádza riadiaca kabína, v strednej pracovná a v zadnej kabína s riadiacim stanoviskom pre jazdu. Hnací motor je typu BF 8 M 2015C s výkonom 440 kW, maximálna rýchlosť pri jazde je 100 km/h, dĺžka stroja je 33,085 m, hmotnosť 100 t. Minimálny polomer oblúka pri jazde je 150 m, pri práci 180 m.

DSCF2328

ASP B 66 UC v žst. Ejpovice, 29. 11. 2015

Podbíjanie môže prebiehať v režime automatickom – po nastavení rozdelenia podvalov stroj podbíja samočinne, poloautomatickom – je nutná spoluúčasť obsluhy a manuálnom – používanom najmä pri podbíjaní výhybiek. Podbíjacie agregáty sú výkyvne zavesené na hornom ráme podbíjačky. Stroj je vybavený zariadením pre synchrónne zdvíhanie odbočnej vetvy výhybky. V zadnej časti satelitu sa nachádzajú zhutňovače štrku za hlavami podvalov. Zdvíhacie zariadenie je tvorené kotúčmi dvíhajúcimi koľajový rošt za hlavy koľajnice a hákmi pre uchytenie za hlavu alebo pätu koľajnice, pričom výmena sa deje pootočením zariadenia o približne 90°. Podbíjacie agregáty sú pozdĺžne posuvné o 630 mm a umožňujú tak podbíjanie podvalov „Y“. Výkon stroja je cca 700 m/h pri práci jedným záberom a cca 450 m/h pri práci dvoma zábermi.
Komentáre


  1. tratovak píše:

    Poznámka pod čiarou:

    Bol som pri nej cca hodinu. Porovnal by som ju k 09-16/4S, oproti ktorej na mňa posobila kompaktnejšie a celkovo som z nej mal dobrý pocit…

Pridaj komentár