Modernizovaná MUV 69.9 – spoľahlivý pomocník s novou technológiou

Článok publikovaný 24.6.2015 o 6:00
Autor:  Daniel Bosák
Článok má 3 komentárov Môžete zanechať komentár.

Počátkem roku 2014 zahájila společnost MUVING vývojové práce na modernizaci MUV 69.2/1022 společnosti Velkolom Čertovy schody. Kompletace stroje byla provedena ve výrobní hale Traťové strojní stanice Olomouc v Přerově a na podzim roku 2014 byl stroj uveden do zkušebního provozu pod typovým označením MUV 69.9.

Zásadní změnou prošla kabina stroje, jenž je vyrobena pomocí CAD/CAM technologií, kabina je mnohem prostornější, komfortnější, nabízí neomezený výhled pro posádku a její nespornou výhodou je moderní design a vybavení. Přehledný přístrojový panel se nachází na obou stranách kabiny a kromě řidiče lze v kabině přepravovat dalších 6 sedících osob.

 

01

Celkový pohled na MUV 69.9

 

Vstup a výstup do kabiny stroje je přemístěn z bočních stěn kabiny do její zadní části, což uspořilo mnoho místa uvnitř kabiny a rovněž podle zkušeností z provozu nabídlo posádce stroje větší komfort při nastupování a vystupování což je vzhledem k pracovnímu určení tohoto stroje velkou výhodou. Nová kabina umožňuje snadný přístup k pohonné jednotce a dalším komponentům pro běžnou údržbu.

 

05

Nová kabina umožňuje snadný přístup k pohonné jednotce

 

MUV 69.9 má zcela novou pohonnou jednotku Deutz s výkonem 125 kW a je vybaven hydrostatickým přenosem výkonu, jenž využívá jednotlivé komponenty od firmy Danfoss Power Solutions. Zcela nově bylo u tohoto stroje použito přímé vazby mezi spalovacím motorem a hydrostatickou soustavou pomocí elektronické řídící jednotky. Díky tomu řešení bylo dosaženo plného využití výkonových parametrů obou systémů a jejich vzájemné komunikace, což se projevilo velmi kultivovaným projevem pojezdu stroje.

 

06

Pohonná jednotka Deutz

 

Vzhledem k výkonnému motoru je možné přepravovat, kromě materiálu a strojů pro údržbu železničního svršku a dalších přilehlých ploch, v sestavě s přívěsným vozíkem např. i bagr a štěrk na určené místo. Zcela nová je i vzduchová soustava stroje. Původně využívané vzduchové komponenty jsou nahrazeny novými moderními součástkami od společnosti Wabco. V zadní části stroje je umístěn hydraulický nakládací jeřáb F80A od společnosti Fassi, který umožňuje manipulaci s pevnými břemeny a je dovybaven rotátorem a drapákem. Díky nové konstrukci rámu byl přesunut mimo nákladový prostor, což umožnilo zvětšení ložné plochy stroje o 70 cm a lepší rozložení hmotnosti na jednotlivé nápravy stroje.

 

 
Komentáre


  1. MN píše:

    Takže v kompletnej verzii tam madlá sú, ešte je tam dokonca na korbe robený taký nízky odsek cca 10 cm, aby nepadal náklad pod nohy, keď človek vychádza a schádza z vozíka. Vypadá to dobre. 🙂

  2. MN píše:

    Madlá by sa hodili aj podľa mňa. Osobne by som dal koncové svetlá na rám, ale možno sa to nedalo inak vyriešiť kvoli tomu uchyteniu ruky. Ale to len hádam.

  3. paveldacicky píše:

    Mno,koukám na ten zázrak.Být já ,tak by mi docela vadilo,že alespoň  na kabině nejsou z obou stran madla pro snadnější výstup na plošinu.

Pridaj komentár