SŽDC investuje do traťových strojov

Článok publikovaný 4.6.2014 o 2:54
Autor:  tratovak
Článok má 1 komentár Môžete zanechať komentár.

SŽDC vypísala výberové konania na dodávku 3 ks nových montážnych vozidiel trakčného vedenia, modernizáciu 35 ks MUV 69, čiastočnú modernizáciu 14 ks MUV 69 a modernizáciu 5 ks DGKu 5. Termín pre podanie ponúk je 3., 7., 8., resp. 9. júla. Vo všetkých prípadoch je navrhnuté financovanie z Operačného fondu Doprava.

 

V prípade nového MVTV sa jedná o vozidlo s rýchlosťou pri preprave 120 km/h, s min. dvomi hnacími nápravami, umožňujúce prepravu min. 3 t nákladu a 1 + 5 sediacich pracovníkov, s nakladacím žeriavom vybaveným pracovným košom a vybavené otočnou hydraulickou plošinou.

 

Modernizácia MUV 69 predpokladá o.i. výmenu hnacieho motoru, hydrostatický prenos výkonu na obe nápravy, novú kabínu s možnosťou prepravy 1 + 6 sediacich pracovníkov, nakladací žeriav a drapák, min. prevádzkovú rýchlosť 70 km/h a rýchlosť v pracovnom režime 3 – 10 km/h.

 

Čiastočná modernizácia MUV 69 predpokladá o.i. výmenu hnacieho motoru, hydrostatický prenos výkonu na obe nápravy, novú kabínu s možnosťou prepravy 1 + 6 sediacich pracovníkov, nakladací žeriav a drapák a min. prevádzkovú rýchlosť 60 km/h.

 

Modernizácia DGKu 5 predpokladá o.i. výmenu kabíny pre 1 + 5 sediacich pracovníkov, výmenu hnacieho motoru, elektrický prenos výkonu na obe nápravy, max. rýchlosť 80 km v prepravnom a 1 – 7 km/h v pracovnom režime. Vozidlo má byť vybavené nakladacím žeriavom, snehovým pluhom a kosiacim a zametacím zariadením.

 

Podrobnosti je možné nájsť v zadávacích podmienkach:

 

http://www.szdc.cz/o-nas/verejne-zakazky/4424.pdf

http://www.szdc.cz/o-nas/verejne-zakazky/4425.pdf

http://www.szdc.cz/o-nas/verejne-zakazky/4426.pdf

http://www.szdc.cz/o-nas/verejne-zakazky/4427.pdf
Komentáre


  1. mano píše:

    Toto sa mi páči na SŽDC, že obnovujú svoj vozový park. Ak sa na Slovensku nespamätáme, tak koniec motorových vozíkov bude neodvratný v dosť blízkej dobe. A nielen im. ŽSR nemá žiadnu koncepciu obnovy vozového parku.

Pridaj komentár